Czy złość jest dobra, czy zła? Jak sobie z nią radzić? Czy da się z nią zaprzyjaźnić? Odpowiedzi, na te i podobne pytania nurtowały 8-letniego Tomka, bohatera książki „Poznajmy się, mam na imię Złość”. Czy spotkanie z tajemniczą nieznajomą pomoże chłopcu ustalić jaka jest prawda?

Książka „Poznajmy się, mam na imię Złość” przeznaczona jest dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Napisana prostym językiem, wprowadza czytelnika w niezwykły świat emocji. Część pierwsza, poświęcona złości, pozwala zmierzyć się z tą trudną emocją, niełatwą do zrozumienia i kontrolowania.

Asia to bardzo nieśmiała dziewczynka. Boi się niemalże wszystkiego. Gdy ma coś głośno powiedzieć nie jest w stanie wydobyć głosu. Odpowiedź na lekcji, wystąpienie na akademii, czy poproszenie panią bibliotekarkę o książkę, są dla niej zadaniami nie do wykonania. Czy da się coś z tym zrobić? Czy jest jakiś cudowny sposób na „oswojenie wstydu”?

Część druga – „Poznajmy się, mam na imię Wstyd” przeznaczona jest dla dzieci, które nie wierzą we własne możliwości. Podążając za bohaterką, krok po kroku dzieci nauczą się oswajać swoją nieśmiałość i nabiorą coraz większej pewności siebie. Dzięki temu nie tylko poradzą sobie ze wstydem, ale również podniosą poczucie własnej wartości.

Wiktoria ma dwójkę rodzeństwa. Jest bardzo zazdrosna o młodszego braciszka, który właśnie się urodził. Uważa, że rodzice poświęcają mu więcej czasu i bardziej go kochają. Nie może pogodzić się również z faktem, że jej starsza siostra ma mniej ograniczeń, a więcej swobody niż ona. Wiktoria czuje się pokrzywdzona i bardzo nieszczęśliwa. Z zazdrości, robi różne dziwne rzeczy. Czy ktoś pomoże jej poradzić sobie z tym niemiłym uczuciem?

Poznajmy się, mam na imię Zazdrość”, poświęcona jest emocji, której często doznają mali czytelnicy. Dzieci nie są w stanie poradzić sobie z nią same. Zaprezentowane w książce sposoby radzenia sobie z zazdrością, podpowiadają co można zrobić, gdy pojawi się to uczucie.

Ala, bohaterka kolejnej części serii „Poznajmy się”, często jest smutna. Niemalże każdego dnia przytrafia jej się coś, co ją martwi i zniechęca do działania. Dziewczynka nie potrafi poradzić sobie z tym przygnębiającym uczuciem. Czy tajemniczy nieznajomy pomoże jej odnaleźć radość?

Kolejna część z serii „Poznajmy się”, jest również przeznaczona dla dzieci w wieku 6-10 lat. Pomaga, zrozumieć i zaakceptować smutek, którego podłożem są często lęki związane z chorobą, śmiercią, myśli dotyczące tego co sądzą o nas inni, obawy czy jesteśmy wystarczająco ładni, mądrzy, zdolni.

W trakcie rozwoju dziecko doświadcza różnych lęków. Również Bartek, bohater książki
pt. „Poznajmy się, mam na imię Strach” boi się wielu rzeczy. Strach towarzyszy mu różnych sytuacjach utrudniając codzienne funkcjonowanie. Czy rady niezwykłego kolegi pomogą Bartkowi pokonać przerażenie?

Część „Poznajmy się, mam na imię Strach”, przeznaczona dla uczniów klas 0-III, poświęcona jest różnym lękom. Sytuacje przedstawione w książce pozwalają dziecku spojrzeć na obawy z innej perspektywy. Zaproponowane w tej części rozwiązania, na pewno pomogą niejednemu maluchowi pokonać strach.